All in! Games

Lokalizacja: Kraków
Powierzchnia: 550 m2
Stanowiska pracy: 60
Projekt: Hoof

All in! Games

Nieszablonowe myślenie architektów, wnętrza tworzone dla młodego, dynamicznego zespołu, zaufanie ze strony inwestora – połączenie tych elementów zaowocowało projektem nowego biura All in! Games w Krakowie. Przestrzeń podzielona została na kilka głównych stref, a z piętra na parter, zamiast tradycyjnymi schodami, można się dostać… zjeżdżalnią.

All in! Games
All in! Games to młoda, polska firma z międzynarodowym zespołem pracowników. Założona została w 2018 roku. Obecnie jej wartość wycenia się na około 600 mln zł. Szybki rozwój i powiększenie się zespołu wpłynęły na potrzebę stworzenia nowej przestrzeni biurowej. Za jej projekt i wyposażenie odpowiada HOOF Kraków – oficjalny partner Mikomax Smart Office.
fotomohito_allingames_001_9854.jpg
4
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów nowego biura All in! Games jest zjeżdżalnia, którą można zjechać z piętra na parter. Jej uwzględnienie w projekcie wymagało wykonania obliczeń konstrukcyjnych, dokumentacji projektowej, symulacji ślizgów i obliczenia prędkości zjazdu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wyposażona została w system start-stop. Podwieszana konstrukcja i brak podparcia pozwoliły zaoszczędzić przestrzeń pod spodem. Całość montowana była przez firmę alpinistyczną. All in! Games w Krakowie to trzecie biuro w Polsce, które posiada zjeżdżalnię wewnątrz budynku.
6
8

"To już nasz trzeci projekt dla All in! Games. Dzięki zaufaniu ze strony klienta i jego otwartości na nieszablonowe pomysły mogliśmy postawić na niestandardowe rozwiązania. Nowe biuro ma około 550 m kw., przygotowano w nim stanowiska pracy dla 60 osób. Całe piętro i duża część parteru były w stanie surowym, dzięki czemu mogliśmy kompleksowo podejść do projektu. Zależało nam na stworzeniu funkcjonalnej przestrzeni, która będzie sprzyjać pracy kreatywnej. Takiej, w której każdy będzie czuć się dobrze i w której każdy znajdzie wygodną przestrzeń do pracy."

Michał Nowak, Project Manager HOOF Kraków
fot
4
6
8
fotomohito_allingames_006_9871.jpg
Zjeżdżalnia to jednak nie jedyne nietypowe, kreatywne rozwiązanie zastosowane w projekcie. Uwagę zwracają także kolorowe figurki o zwierzęcych kształtach marki Qeeboo, pełniące funkcję siedzisk. Nie sposób przejść obojętnie obok zabawnej lampy, której kształt i forma inspirowane były słynnym, filmowym King Kongiem. Budki Hush zaadaptowane zostały na potrzeby komfortowych stref do testowania gier. Lada recepcyjna stworzona według indywidualnego projektu oklejona została tymi samymi panelami, które zastosowano także na podłodze. Stół z huśtawkami, umiejscowiony za recepcją, szybko stał się ulubionym i najczęściej wybieranym miejscem nieformalnych spotkań zespołu.
fotomohito_allingames_018_9880.jpg
fot
fot
fotomohito_allingames_011_9852.jpg
fotomohito_allingames_015_9857.jpg
Całe biuro ma jasny, czytelny podział na kilka stref – techniczną, testową, recepcyjną, strefę chill, strefę do pracy, dużą strefę wspólną oraz kantynę. Podział na strefy dodatkowo podkreślony został specjalnie przygotowanymi ledonami. Przestrzeń do pracy wyposażono w ergonomiczne fotele, ścianki mocowane do biurek oraz podwieszane panele, poprawiające akustykę.
fotomohito_allingames_029_9923.jpg
4
6
konf
fotomohito_allingames_024_9894.jpg
fotomohito_allingames_021_9860.jpg
fotomohito_allingames_022_9865.jpg
6

"The All in! Games project is important to us. It let us use our imagination and implement original ideas. This is the direction we want to move towards at HOOF - arranging office space with different styles"

Piotr Kamiński, Managing Director HOOF Kraków
fotomohito_allingames_036_9949.jpg
fotomohito_allingames_033_9931.jpg
fotomohito_allingames_035_9946.jpg
fotomohito_allingames_039_9941.jpg
fotomohito_allingames_040_9944.jpg
fotomohito_allingames_038_9876.jpg
Data realizacji: 2020
Zdjęcia: Fotomohito