Strona głównaBlogAktualności
Usłyszeć ciszę. Budki akustyczne dla bardziej efektywnej pracy dla ekstrawertyków i introwertyków

Usłyszeć ciszę. Budki akustyczne dla bardziej efektywnej pracy dla ekstrawertyków i introwertyków

Praca w biurze wymaga skupienia i koncentracji. Jednak w zagęszczonym środowisku pracy o ciszę i spokój trudno. Zmyślą o osobach, które nie potrafią skoncentrować się na open space, stworzono budki akustyczne. Pomagają one nie tylko odgrodzić się od panującego hałasu, ale także zapewniają bardziej efektywną pracę.


Praca w zespole to zawsze dla pracodawcy konieczność kompromisu i pogodzenia preferencji, ale i różnych osobowości pracowników. Jedni świetnie pracują, kiedy wokół wrzawa, inni potrzebują spokoju i wyciszenia, by bardziej efektywnie wypełniać obowiązki. By pogodzić interesy, wystarczy do przestrzeni wstawić dźwiękoszczelną kabinę. Te wykonane z materiałów o wysokich parametrach fonicznych i akustycznych budki, doskonale wygłuszają przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz, więc praca odbywać się bez żadnych zakłóceń. A jest to bardzo ważny, bo badania pokazują, że hałas w dużym biurze może przekraczać nawet 55 decybeli. Takie natężenie może powodować rozdrażnienie i wpłynąć na pogorszenie skupienia i mniejszą efektywność.

RODZAJE BUDEK AKUSTYCZNYCH

Budki akustyczne wykonywane są w kilku rodzajach. Jednoosobowe, do szybkich rozmów telefonicznych — swoim wyglądem i gabarytem przypominające kapsuły. W przestrzeniach, gdzie gwar i szum —uniemożliwiają prowadzenie rozmów przez telefon bądź osobistych z klientami, dobrym rozwiązaniem jest jednoosobowa telefoniczna budka akustyczna HUSH PHONE marki HUSHOFFICE. Te zaś do pojedynczej pracy – jak Space Pod marki MUTE. – choć nie zapewnia dużej ilości miejsca, stanowi świetne wytchnienie od panującego w biurze hałasu, pozwalając pomieścić biurko i krzesło, przy którym można spokojnie załatwić kilka innych ważnych spraw, albo napisać skomplikowany raport.


Kabina Hush Meet. L to alternatywa dla tradycyjnych sal konferencyjnych. Modułowa forma pozwala na szybkie stworzenie strefy spotkań, bez potrzeby budowania i remontowania pomieszczeń. Akustyczne szklane panele oraz elementy tapicerowane ograniczają rozprzestrzenianie się dźwięków, co pozwala na komfortowe prowadzenie negocjacji i spotkań. W budce znajduje się nie tylko oświetlenie LED z regulacją natężenia, system wentylacji, gniazdo elektryczne, możliwość powieszenia telewizora, ale także wystarczająco miejsca, by wstawić tam od 4 do 8 krzeseł (w zależności od ilości modułów). A co z wentylacją i bezpieczeństwem w postpandemicznej rzeczywistości? Kabiny Hush zostały pokryte na często dotykanych powierzchniach cienką warstwą nanopowłoki fotokatalitycznej, która zapobiega rozwojowi wirusów i mikrobów przez minimum 12 miesięcy od aplikacji. A wydajna wentylacja, do całkowitej wymiany powietrza wewnątrz potrzebuje od 1,5 do 2,5 minut.

Budki akustyczne mogę być także świetną strefą wypoczynku. Wystarczy kwadrans w dźwiękoszczelnej kabinie, by słuchając ciszy, uspokoić myśli i nabrać energii do realizacji kolejnych zadań. To sprawdzony element i dobre rozwiązanie dla każdego biura. 

Zobacz również

Więcej na naszym blogu

Zapisz się do newslettera

Dzięki temu będziesz otrzymywał najnowsze informacje o naszej ofercie.
Zapisz
Dziękujemy. Twój adres e-mail został dodany.
Nie mogliśmy dopisać Twojego adresu e-mail z powodu błędów w formularzu.

Nasze salony