Strona głównaBlogAktualności
Zaproszenie na Vitra Summit 2020

Zaproszenie na Vitra Summit 2020

W imieniu marki Vitra mamy przyjemność zaprosić naszych Klientów i Partnerów do udziału w wyjątkowym wydarzeniu - Vitra Summit 2020. Event z transmisją online odbędzie się w dniach 22-23 października. Wezmą w nim udział projektanci, architekci, naukowcy oraz eksperci z różnych dziedzin z całego świata.

Bez wątpienia rok 2020 radykalnie zmienił nasze postrzeganie przestrzeni. Zaczęliśmy unikać miejsc, w których przebywalibyśmy z innymi osobami lub w których narażeni bylibyśmy na przypadkowe spotkania. Rządy wielu państw zarządziły lockdown i na długo musieliśmy pozostać w swoich domach. Firmy musiały się zmierzyć z eksperymentem polegającym na pracy zdalnej na masową skalę. Nasze domy nagle stały się nie tylko strefą wypoczynku i spędzania czasu z rodziną, ale także naszym miejscem pracy i nauki.

W ciągu dwudniowego, interaktywnego Vitra Summit 2020, które odbędzie się w formule online w dniach 22-23 października, Vitra zamierza wyjść poza oczywiste konsekwencje ostatnich wydarzeń. Vitra wierzy, że nasze otoczenie nieustannie wpływa na nasze myśli, uczucia, nastawienie. Wierzy, że wnętrza mogą zmieniać kulturę korporacyjną, poprawiać nastrój i wpływać na samopoczucie. Podczas wideokonferencji wspólnie z zaproszonymi prelegentami i uczestnikami z całego świata będzie się zastanawiać jak tworzyć wnętrza przyszłości.

Vitra Summit to wydarzenie otwarte dla wszystkich zainteresowanych osób. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać bezpłatny bilet. Dwudniowe wydarzenie to bogaty, atrakcyjny program wykładów i paneli dyskusyjnych. Cały program został podzielony na cztery bloki tematyczne.

Czwartek 22 października - The human and the office

Zoom, Skype, Teams. W ciągu zaledwie kilku miesięcy staliśmy się ekspertami w korzystaniu z różnych platform internetowych, tak aby komunikować się na odległość z kolegami z pracy, przyjaciółmi, rodzinami. Ale czy ta nowa forma spotkań daje nam taką samą satysfakcję i rezultaty? Czy tęsknilibyśmy za biurami, gdyby całkowicie zniknęły? Jak przeprojektować interakcje między ludźmi w miejscu pracy, tak aby w większym stopniu uwzględnić interakcje cyfrowe? Te kwestie zostaną poruszone podczas pierwszej części Vitra Summit 2020. Sesja obejmuje m.in. rozmowy ze znaną psychoterapeutką Esther Perel, architektką wnętrz Sevil Peach oraz profesorem INSEAD Gianpiero Petriglieri.

Czwartek 22 października - Design matters

Czy istnieje podział na dobry i zły materiał? Czy to raczej kwestia ich poprawnego lub niepoprawnego użycia? Jaki wpływ wywarły wcześniejsze kryzysy w historii na wnętrza? Ta sesja obejmuje panel, w którym udział weźmie Christian Grosen Rasmussen, Chief Design Officer marki Vitra, a moderatorem rozmowy będzie Jan Boelen, dyrektor kreatywny Atelier Luma. Wśród gości znajdą się także Konstantin Grcic, projektant, Natsai Audrey Chieza, założycielka Faber Futures, Beatriz Colomina, profesor Princeton oraz Kyle Chayka, pisarz.

Piątek 23 października - Dynamic spaces

Kilka ostatnich miesięcy dowiodło, że elastyczne przestrzenie biurowe, które można łatwo zmieniać i przearanżowywać, mają wyraźną zaletę: można je łatwo dostosowywać do zmieniających się warunków i stylów pracy. W tym samym czasie nasze przestrzenie domowe wzbogaciły się o konieczność pełnienia nowych, dodatkowych funkcji. W sesji Dynamic spaces wezmą udział: Sharon Johnston, założycielka pracowni architektonicznej Johnston Marklee & Associates, David Allemann, współzałożyciel globalnej marki obuwniczej On, Nora Fehlbaum, CEO Vitra, Ilse Crawford, założycielka Studioilse, Aric Chen, Curatorial Director w Design Miami oraz wielu innych znamienitych gości.

Piątek 23 października - Remote world

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zmieniły się nasze oczekiwania względem przestrzeni domowych. Często muszą pełnić funkcje nie tylko domów, ale także biur, szkół, placów zabaw, siłowni, restauracji czy kin jednocześnie. Nadal będziemy spędzać więcej czasu w domach, nadal częściowo będziemy pracować zdalnie - przynajmniej na razie. Czy możliwość pracy zdalnej przyczyni się do opuszczania miast? W tej części programu Vitra wraz z zaproszonymi gośćmi będzie się zastanawiać nad równowagą między życiem zawodowym i prywatnym oraz wpływem pracy zdalnej na miasta, firmy i domy. Gośćmi tej części będą m.in. Beatrice Galilee, kuratorka, krytyk, Executive Director The World Around, Joseph Grima, dyrektor kreatywny Design Academy Eindhoven, Stefano Boeri, architekt i urbanista.

Serdecznie zapraszamy do zarejestrowania się, zapoznania ze szczegółowym programem i pobrania bezpłatnego biletu: https://bit.ly/36IZ0dK

Zobacz również

Więcej na naszym blogu

Zapisz się do newslettera

Dzięki temu będziesz otrzymywał najnowsze informacje o naszej ofercie.
Zapisz
Dziękujemy. Twój adres e-mail został dodany.
Nie mogliśmy dopisać Twojego adresu e-mail z powodu błędów w formularzu.

Nasze salony