Callstack

Lokalizacja: Wrocław
Powierzchnia: 700 m2
Stanowiska pracy:  70
Projekt: we.make

Wrocław

Wnętrza utrzymane w industrialnym stylu, w spokojnej, stonowanej kolorystyce, z dużą ilością zieleni oraz elementów inspirowanych kosmosem, astronomią i ciałami niebieskimi. Tak prezentuje się nowe wrocławskie biuro firmy Callstack, zaprojektowane przez pracownię we.make. Mieliśmy przyjemność współpracować przy realizacji tego projektu.

Wrocław
cTom_Kurek_TKS04153_321_2048.jpg
Nowe przestrzenie biurowe firmy Callstack nie bez powodu przywołują skojarzenia z filmami takimi jak „Marsjanin” w reżyserii Ridleya Scotta. Już od strefy recepcyjnej ze znajdującą się w niej instalacją imitującą orbity wiadomo, że to astronomia i ciała niebieskie będą w tych wnętrzach motywem przewodnim. W ten sposób architekci nawiązali do charakteru firmy i marki oraz ich komunikacji wizualnej.
cTom_Kurek_TKS04266_321_2048.jpg
10
Cały projekt został podzielony na cztery strefy główne: strefę recepcyjną, dwie przestrzenie open space oraz chillout room, łączący funkcje kantyny ze strefą wypoczynkową.
10

W projekcie zastosowano liczne rozwiązania z betonu, cegły i drewna. Instalacje celowo poprowadzone zostały w taki sposób, aby były widoczne, co dodatkowo podkreśla industrialny charakter przestrzeni. Inwestorowi szczególnie zależało na uwzględnieniu w projekcie dużej ilości zieleni, która nadaje wnętrzom przytulnego charakteru, korzystnie wpływa na wzrok podczas pracy oraz poprawia jakość powietrza. Zieleń wprowadzono do wnętrz na różne sposoby – mamy tutaj zieloną ścianę z logo firmy w strefie recepcyjnej, liczne metalowe, indywidualnie zaprojektowane kwietniki oraz wiszące donice.

10
10
Pod względem funkcjonalnym celem projektu było stworzenie elastycznego i dynamicznego środowiska biurowego, odpowiadającego na potrzeby pracowników i wpisującego się w ich sposób realizacji codziennych zadań. Z uwagi na specyfikę pracy w środowisku IT, w którym wiele działań realizowanych jest online, w projekcie duże znaczenie miały elastyczne przestrzenie wspólne, pozwalające na pracę nie tylko przy tradycyjnym biurku. Dla inwestora istotne było również to, aby projekt uwzględniał różne scenariusze rozwoju firmy (np. możliwe zapotrzebowanie na dodatkowe stanowiska pracy w przyszłości), i aby był elastyczny także pod tym kątem.
cTom_Kurek_TKS04057_321_2048.jpg
Wiele elementów w projekcie to rozwiązania przygotowywane pod indywidualne zamówienie (np. tapety ścienne, budki telefoniczne, lada recepcyjna i inne).
10
Przy tym projekcie odpowiadaliśmy za wyposażenie wnętrz. Zakres naszych prac obejmował: stanowiska pracy dla 70 osób, meble gabinetowe, stoły i krzesła do kantyny, sal spotkań oraz stref wspólnych.
10
4
6
12
6
4
10
10
8
Data realizacji: 2020
Zdjęcia: Tom Kurek