GSK Finance HUB

Lokalizacja: Poznań
Stanowiska pracy:  296
Projekt: Balans-Studio

Poznan

GSK to globalna, innowacyjna firma z obszaru ochrony zdrowia. Jej misją jest pomaganie i dostarczanie pacjentom oraz konsumentom nowoczesnych produktów leczniczych. To również wyjątkowy pracodawca tworzący przyjazne i komfortowe miejsca pracy, w których zespół może pracować w oparciu o koncepcję smart working. Mamy przyjemność współpracować z GSK przy projektowaniu i wyposażaniu powierzchni biurowych, w tym czwartego i piątego piętra w budynku przy ul. Pastelowej w Poznaniu dla GSK Finance HUB.

Poznan
10
Współprojektując i wyposażając wnętrza GSK do projektu podchodziliśmy w kompleksowy sposób, dbając o skoordynowanie wszystkich istotnych elementów – nie tylko mebli, ale również dekoracji, oświetlenia, roślinności i elementów identyfikacji marketingowej.
10
6
4

W przestrzeniach biurowych GSK nie ma tradycyjnych regałów i szaf. Są za to lockery, w których pracownicy mogą zostawić np. komputer, segregatory, przedmioty osobiste i różne drobiazgi. Każda osoba posiada własny locker, który na stałe przypisany jest do danego pracownika i który łatwo jest odnaleźć dzięki oznaczeniu numerami. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo i sprawia, że pracownik swobodnie może wybierać i zmieniać stanowisko pracy nie będąc przypisanym do jednego, stałego biurka.

10
4
4
8
Łącznie na IV i V piętrze przygotowanych zostało około 296 stanowisk pracy. Przy przestrzeniach open space usytuowane zostały coffee pointy. O komfort akustyczny zadbaliśmy wykorzystując elementy akustyczne marek Fluffo i Abstracta, które powodują załamanie fal dźwiękowych i zmniejszają pogłos. Także każdy copy point od reszty wnętrza oddzielony został ściankami akustycznymi, dzięki czemu zminimalizowany został hałas powodowany pracą drukarek i innych urządzeń.
fotomohito_gsk2_web_025_4233.jpg
10
10
10
6
Liczne jednoosobowe i dwuosobowe pokoje typu quiet room pozwalają w komfortowych warunkach prowadzić rozmowy telefoniczne i wideokonferencje. Wystarczy je wcześniej zarezerwować wpisując termin na specjalnych tablicach przy drzwiach.
4
8
10
8
Sale na większą liczbę osób wyposażone są w mobilne ściany i składane stoły. Rozwiązania tego typu zapewniają dużą elastyczność i możliwość dowolnego konfigurowania przestrzeni biurowej – w zależności od aktualnych potrzeb zespołu. Takie rozwiązania zastosowane zostały m.in. w tzw. Town Hall, które w zależności od ustawienia poszczególnych elementów może służyć jako przestrzeń do spotkań w mniejszych grupach lub jako duża przestrzeń do spotkań dla całego zespołu.
fotomohito_gsk2_web_009_4198.jpg
8
Zespół GSK pracuje w modelu smart working co oznacza, że pracownicy koncentrują się na efektach i jakości realizowanych zadań, a nie sztywnych ramach związanych z miejscem i czasem pracy. Taki model sprawił, że mogliśmy tworzyć kreatywne, elastyczne i różnorodne przestrzenie do pracy oraz odpoczynku. Pracodawcy zależało na stworzeniu takich wnętrz, w których każdy znajdzie miejsce odpowiednie do swoich potrzeb i w których każdy pracownik będzie czuć się dobrze. Praca w pozycji siedzącej czy stojącej? Praca w skupieniu i ciszy czy może żywiołowa burza mózgów? Praca przy tradycyjnym biurku czy kreatywne zadania realizowane w przestrzeniach typu chillout room? W biurach GSK można pracować w komfortowych warunkach na wiele sposobów.
fotomohito_gsk2_web_034_4300.jpg
4
6
10
4
4
GSK zadbało także o młodych rodziców, tworząc specjalny pokój dla rodzica z dzieckiem. Na terenie biura stworzony został także pokój modlitw.
4
6
10
fotomohito_gsk2_web_035_4295.jpg
Data realizacji:
Zdjęcia: Fotomohito