HAMA

Lokalizacja: Poznań
Powierzchnia: 503 m2
Stanowiska pracy:  45
Projekt: Elm Studio

Robakowo

Kiedy firma Hama podjęła decyzję o potrzebie przeprojektowania części wnętrz biurowych w siedzibie pod Poznaniem, do współpracy zaprosiła biuro projektowe Elm Studio oraz nasz zespół. Był to nasz kolejny wspólny projekt i efekt wcześniejszych, pozytywnych doświadczeń. Głównym celem inwestycji było stworzenie komfortowych, ergonomicznych i przyjaznych miejsc pracy. Aby temu sprostać wspólnie dokonaliśmy rewolucji w organizacji przestrzeni firmy!

Robakowo
fotomohito_hama_int_015_3462.jpg
Zakres naszych prac obejmował wyposażenie: open space, formalnych i nieformalnych sal konferencyjnych i przestrzeni do spotkań, stref relaksu, kuchni i jadalni. Odpowiadaliśmy także za zapewnienie elementów akustycznych i niestandardowych elementów zabudowy do kuchni i garderoby.
10
Całość projektu utrzymana została w konsekwentnej kolorystyce: jasnych szarościach i grafitach. Charakterystycznym akcentem kolorystycznym jest intensywna czerwień wybranych elementów – kolor firmowy przedsiębiorstwa Hama.
10
Rewolucja w organizacji przestrzeni polegała na przekształceniu pojedynczych pomieszczeń biurowych i korytarzy w przestrzenie typu open space. Większe, przestronne, otwarte wnętrza stworzyły pracownikom bardziej przyjazne, elastyczne i komfortowe warunki oraz pozwoliły na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Zrezygnowano także z systemowych sufitów obniżanych, co optycznie powiększyło przestrzeń.
PRZ_9579.jpg

Pracę nad projektem Elm Studio rozpoczęło od analizy uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych obiektu. Pod uwagę wzięto przede wszystkim układ funkcjonalno-użytkowy oraz układ i gabaryty niezbędnych instalacji. Całej realizacji przyświecały nadrzędne cele w postaci stworzenia funkcjonalnych biur z przemyślanym rozkładem stanowisk, spełniających wymagania ergonomii pracy.

10
8
O odpowiednią akustykę Elm Studio zadbało uwzględniając w projekcie elementy akustyczne montowane pod sufitami oraz wolnostojące elementy przy biurkach, które dodatkowo stworzyły wydzielone, indywidualne przestrzenie do pracy. Strefy chillout, z wygodnymi siedziskami i ściankami akustycznymi, zapewniły miejsca do odpoczynku i relaksu. Natomiast wyciszane budki telefoniczne Hush Phone pozwoliły na komfortowe prowadzenie poufnych lub prywatnych rozmów. Na spotkania i konferencje przygotowane zostały przeszklone sale konferencyjne, z możliwością ich zasłonięcia.
12
10
10
Nowa aranżacja przestrzeni wpłynęła nie tylko na poprawę komfortu pracy, ale również atmosferę, komunikację pomiędzy zespołami, a także postrzeganie kultury organizacyjnej przez klientów i partnerów biznesowych firmy.
PRZ_9734.jpg
10
4
6
W projekcie wykorzystaliśmy m.in.: biurka Flexido, krzesła Flexi, sofy Chillout, piłki Vluv, budki HushPhone, siedziska Aeris, krzesła do sali konferencyjnej Rego.
10
10
8
10
PRZ_9775.jpg
Data realizacji: czerwiec 2019
Zdjęcia: Fotomohito