Comforty
Comforty to polska marka mebli tapicerowanych, która powstała w 2000 roku w Nowych Skalmierzycach w Wielkopolsce - regionie znanym z wieloletnich tradycji meblarskich.
Produkty Comforty to projekty autorstwa designerów uznanych na arenie międzynarodowej m.in. Mai Ganszyniec, Tomasza Augustyniaka, Tomka Rygalika, Doroty Koziary i Krystiana Kowalskiego. Meble powstają w oparciu o lokalne rzemiosło oraz własne zaplecze technologiczne i produkcyjne marki Comforty. Propozycja marki Comforty to połączenie zgodnego z najnowszymi trendami wnętrzarskimi wzornictwa oraz najwyższej jakości wykonania. Wszystkie fotele i meble biurowe Comforty zachwycają swoją ergonomią i wyrafinowanymi liniami idealnie wpasowującymi się w modnie, stylowo urządzone wnętrza, przede wszystkimi te utrzymane w stylu skandynawskim, loftowym czy industrialnym. Staranna selekcja tworzyw wykorzystywanych podczas produkcji sprawia, że każdy fotel i mebel biurowy tego producenta wyróżnia się indywidualnym, wyjątkowym charakterem. Drewno, kamienie, metale oraz forniry stanowią bazę dla niepowtarzalnych kompozycji i doskonale uzupełniają się z tkaninami od najlepszych dostawców, m.in. z Półwyspu Skandynawskiego.
W centrum każdego projektu marki Comforty jest człowiek - jego potrzeby estetyczne oraz te związane ze stylem życia. Znakiem rozpoznawczym produktów jest ponadczasowe wzornictwo i wysoka jakość. Lokalne tradycje rzemieślnicze ręcznie wytwarzanych mebli łączone są z dziedzictwem polskiego oraz międzynarodowego wzornictwa XX wieku. Produkty sygnowane znakiem Comforty można podziwiać w prestiżowych miejscach publicznych takich jak Muzeum Narodowe, Narodowa Galeria Zachęta oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Doceniane są także na międzynarodowych targach meblowych. W ramach 50. edycji Salone Internazionale del Mobile, w Superstudio Più, kolekcja Comforty pokazana została międzynarodowemu gronu odbiorców. Był to pierwszy, głośny i samodzielny, debiut polskiej marki w ramach mediolańskiego tygodnia designu. W 2014 roku firma po raz pierwszy zaprezentowała się na głównych targach mediolańskiego iSaloni, co było w jej historii momentem przełomowym. Produkty Comforty prezentowane są także na międzynarodowych wystawach m.in. w ramach London Design Week oraz Design Week w Paryżu.