Prostoria
Prostoria to marka wywodząca się z Chorwacji, wcześniej znana jako Kvadra. W krótkim czasie od podstaw zbudowała swoją pozycję lidera oraz promotora nowych, innowacyjnych pomysłów w zakresie produkcji mebli.
Od początków swojego istnienia Prostoria stawia na integrację, współpracę i wymianę doświadczeń pomiędzy wszystkim podmiotami biorącymi udział w procesie tworzenia produktów. Dynamiczna atmosfera i współdziałanie ożywiają, stymulują i udoskonalają proces produkcji mebli. Ta atmosfera i twórcze podejście sprzyjają szczególnie młodym projektantom, dając im przestrzeń do odkrywania i wdrażania własnych, często nowatorskich pomysłów. Dzięki takiemu podejściu projektanci rozwijają się wraz z firmą, w oparciu o wzajemne zaufanie i wspólne cele. Mimo że w katalogu produktowym marki znaleźć można meble biurowe o konstrukcji bazującej na sprawdzonych modelach to Prostoria bardzo mocno skupia się innowacyjnych projektach, tworzonych w oparciu o prowadzone badania. Jej fotele, sofy oraz pozostałe elementy umeblowania stanowią owoc przekonania, że na dzisiejszym rynku nie może zabraknąć miejsca dla autentyczności. Takie podejście to równocześnie bardzo odważna deklaracja w czasach, w których tworzenie nowych rzeczy często wydaje się niemal niemożliwe. W meblach marki Prostoria innowacyjne, świeże koncepcje idą w parze ze społeczną i środowiskową odpowiedzialnością.
Unikalne podejście projektowo-produkcyjne chorwackiego producenta powinno być postrzegane jako wartościowy wkład w ewolucję wzornictwa, gdzie gotowość do podejmowania ryzyka stanowi jedyną drogę do celu, jakim jest osiągnięcie nowych wartości przynoszących korzyść użytkownikom oraz kulturze. W Prostoria projektanci foteli i innych mebli rozwijają się razem z firmą, a grunt wzajemnego zaufania i wspólnych celów stwarza najlepsze warunki do wzrostu. Wyjątkowe, odważne nastawienie bałkańskiej firmy od lat znajduje odzwierciedlenie w dużym uznaniu ze strony branży, którego wyrazem są liczne nagrody w tym: BIG SEE Product Design Award, German Design Award, Golden Key Award czy Red Dot Design Award. Nad wieloma produktami marki Prostoria pracowano przez dłuższy czas, aż do osiągnięcia idealnej, ostatecznej formy. Zapewnienie odpowiedniego czasu pozwalało na wypracowanie doskonałego produktu dzięki połączeniu designu, nowoczesnych technologii i najwyższej jakości wykonania. Do produkcji swoich mebli Prostoria wykorzystuje przede wszystkim lokalnie pozyskiwane surowce (zwłaszcza drewno), a większość produkcji odbywa się bezpośrednio w firmie lub we współpracy z lokalnymi podmiotami.