17 marca 2022

Usłyszeć ciszę. Budki akustyczne dla bardziej efektywnej pracy dla ekstrawertyków i introwertyków

Praca w biurze wymaga skupienia i koncentracji. Jednak w zagęszczonym środowisku  pracy o ciszę i spokój trudno. Zmyślą o osobach, które nie potrafią skoncentrować się na  open space, stworzono budki akustyczne. Pomagają one nie tylko odgrodzić się od  panującego hałasu, ale także zapewniają bardziej efektywną pracę.


Praca w zespole to zawsze dla pracodawcy konieczność kompromisu i pogodzenia  preferencji, ale i różnych osobowości pracowników. Jedni świetnie pracują, kiedy wokół  wrzawa, inni potrzebują spokoju i wyciszenia, by bardziej efektywnie wypełniać obowiązki.  By pogodzić interesy, wystarczy do przestrzeni wstawić dźwiękoszczelną kabinę. Te  wykonane z materiałów o wysokich parametrach fonicznych i akustycznych budki,  doskonale wygłuszają przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz, więc praca odbywać się bez  żadnych zakłóceń. A jest to bardzo ważny, bo badania pokazują, że hałas w dużym biurze  może przekraczać nawet 55 decybeli. Takie natężenie może powodować rozdrażnienie i  wpłynąć na pogorszenie skupienia i mniejszą efektywność.

 

Rodzaje budek akustycznych
 

Budki akustyczne wykonywane są w kilku rodzajach. Jednoosobowe, do szybkich rozmów telefonicznych — swoim wyglądem i gabarytem przypominające kapsuły. W przestrzeniach, gdzie gwar i szum —uniemożliwiają prowadzenie rozmów przez telefon bądź osobistych z klientami, dobrym rozwiązaniem jest jednoosobowa telefoniczna budka akustyczna HUSH PHONE marki HUSHOFFICE. Te zaś do pojedynczej pracy – jak Space Pod marki MUTE. – choć nie zapewnia dużej ilości miejsca, stanowi świetne wytchnienie od panującego w biurze hałasu, pozwalając pomieścić biurko i krzesło, przy którym można spokojnie załatwić kilka innych ważnych spraw, albo napisać skomplikowany raport.

 

Modułowa forma bez potrzeby budowania i remontowania 
 

Kabina Hush Meet. L to alternatywa dla tradycyjnych sal konferencyjnych. Modułowa  forma pozwala na szybkie stworzenie strefy spotkań, bez potrzeby budowania i  remontowania pomieszczeń. Akustyczne szklane panele oraz elementy tapicerowane  ograniczają rozprzestrzenianie się dźwięków, co pozwala na komfortowe prowadzenie  negocjacji i spotkań. W budce znajduje się nie tylko oświetlenie LED z regulacją  natężenia, system wentylacji, gniazdo elektryczne, możliwość powieszenia telewizora,  ale także wystarczająco miejsca, by wstawić tam od 4 do 8 krzeseł (w zależności od  ilości modułów). A co z wentylacją i bezpieczeństwem w postpandemicznej  rzeczywistości? Kabiny Hush zostały pokryte na często dotykanych powierzchniach  cienką warstwą nanopowłoki fotokatalitycznej, która zapobiega rozwojowi wirusów i  mikrobów przez minimum 12 miesięcy od aplikacji. A wydajna wentylacja, do całkowitej  wymiany powietrza wewnątrz potrzebuje od 1,5 do 2,5 minut.

Budki akustyczne mogę być także świetną strefą wypoczynku. Wystarczy kwadrans w  dźwiękoszczelnej kabinie, by słuchając ciszy, uspokoić myśli i nabrać energii do realizacji  kolejnych zadań. To sprawdzony element i dobre rozwiązanie dla każdego biura.