Strona głównaRealizacje
All in! Games

Nieszablonowe myślenie architektów, wnętrza tworzone dla młodego, dynamicznego zespołu, zaufanie ze strony inwestora – połączenie tych elementów zaowocowało projektem nowego biura All in! Games w Krakowie. Przestrzeń podzielona została na kilka głównych stref, a z piętra na parter, zamiast tradycyjnymi schodami, można się dostać… zjeżdżalnią.

All in! Games to młoda, polska firma z międzynarodowym zespołem pracowników. Założona została w 2018 roku. Obecnie jej wartość wycenia się na około 600 mln zł. Szybki rozwój i powiększenie się zespołu wpłynęły na potrzebę stworzenia nowej przestrzeni biurowej. Za jej projekt i wyposażenie odpowiada HOOF Kraków – oficjalny partner Mikomax Smart Office.

- To już nasz trzeci projekt dla All in! Games. Dzięki zaufaniu ze strony klienta i jego otwartości na nieszablonowe pomysły mogliśmy postawić na niestandardowe rozwiązania – mówi Michał Nowak, Project Manager HOOF Kraków. – Nowe biuro ma około 550 m kw., przygotowano w nim stanowiska pracy dla 60 osób. Całe piętro i duża część parteru były w stanie surowym, dzięki czemu mogliśmy kompleksowo podejść do projektu. Zależało nam na stworzeniu funkcjonalnej przestrzeni, która będzie sprzyjać pracy kreatywnej. Takiej, w której każdy będzie czuć się dobrze i w której każdy znajdzie wygodną przestrzeń do pracy.

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów nowego biura All in! Games jest zjeżdżalnia, którą można zjechać z piętra na parter. Jej uwzględnienie w projekcie wymagało wykonania obliczeń konstrukcyjnych, dokumentacji projektowej, symulacji ślizgów i obliczenia prędkości zjazdu. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wyposażona została w system start-stop. Podwieszana konstrukcja i brak podparcia pozwoliły zaoszczędzić przestrzeń pod spodem. Całość montowana była przez firmę alpinistyczną. All in! Games w Krakowie to trzecie biuro w Polsce, które posiada zjeżdżalnię wewnątrz budynku.

Zjeżdżalnia to jednak nie jedyne nietypowe, kreatywne rozwiązanie zastosowane w projekcie. Uwagę zwracają także kolorowe figurki o zwierzęcych kształtach marki Qeeboo, pełniące funkcję siedzisk. Nie sposób przejść obojętnie obok zabawnej lampy, której kształt i forma inspirowane były słynnym, filmowym King Kongiem. Budki Hush zaadaptowane zostały na potrzeby komfortowych stref do testowania gier. Lada recepcyjna stworzona według indywidualnego projektu oklejona została tymi samymi panelami, które zastosowano także na podłodze. Stół z huśtawkami, umiejscowiony za recepcją, szybko stał się ulubionym i najczęściej wybieranym miejscem nieformalnych spotkań zespołu.

- All in! Games to firma z młodym, międzynarodowym zespołem. Różnorodność kulturowa sprzyja kreatywności i generowaniu nowych, zaskakujących pomysłów. Pracując nad projektem tego biura zależało nam na stworzeniu wnętrz, które będą odpowiadać potrzebom pracowników i wpisywać się w specyfikę branży kreatywnej. Mamy nadzieję, że zrodzi się tu wiele fantastycznych pomysłów i powstanie wiele zaskakujących gier – mówi Klaudia Wilczyńska, architekt HOOF Kraków.  

Całe biuro ma jasny, czytelny podział na kilka stref – techniczną, testową, recepcyjną, strefę chill, strefę do pracy, dużą strefę wspólną oraz kantynę. Podział na strefy dodatkowo podkreślony został specjalnie przygotowanymi ledonami. Przestrzeń do pracy wyposażono w ergonomiczne fotele, ścianki mocowane do biurek oraz podwieszane panele, poprawiające akustykę.

- Projekt dla All in! Games jest dla nas wyjątkowy. Mogliśmy uruchomić wyobraźnię i zrealizować niestandardowe pomysły. Aranżowanie przestrzeni biurowych różnymi stylami pracy to kierunek, w którym chcemy podążać pod marką HOOF  – mówi Piotr Kamiński, Managing Director HOOF Kraków.

Zespół projektowy: Klaudia Wilczyńska (architekt) & Michał Nowak (Project Manager), HOOF Kraków
W projekcie wykorzystano produkty: Mikomax Smart Office, Profim, Humanscale, VZOR, Bejot, LD Seating, Narbutas, Twórczywo, Malafor Furniture & Design Studio, Midj, BM Housing, Qeeboo, Marbet, Labra, Dark i Craft.
Zjeżdżalnia:
OSOM Group
Fit-out:
Polflor & Lako
Tapety i oklejenia:
Design Cartel
Roślinność:
Pracownia Florystyczna Niezłe Kwiatki
Zdjęcia:
Fotomohito

Nasze salony

Zapisz się do newslettera

Dzięki temu będziesz otrzymywał najnowsze informacje o naszej ofercie.
Zapisz
Dziękujemy. Twój adres e-mail został dodany.
Nie mogliśmy dopisać Twojego adresu e-mail z powodu błędów w formularzu.