Strona głównaRealizacje
Callstack

Wnętrza utrzymane w industrialnym stylu, w spokojnej, stonowanej kolorystyce, z dużą ilością zieleni oraz elementów inspirowanych kosmosem, astronomią i ciałami niebieskimi. Tak prezentuje się nowe wrocławskie biuro firmy Callstack, zaprojektowane przez pracownię we.make. Mieliśmy przyjemność współpracować przy realizacji tego projektu.

Nowe przestrzenie biurowe firmy Callstack nie bez powodu przywołują skojarzenia z filmami takimi jak „Marsjanin” w reżyserii Ridleya Scotta. Już od strefy recepcyjnej ze znajdującą się w niej instalacją imitującą orbity wiadomo, że to astronomia i ciała niebieskie będą w tych wnętrzach motywem przewodnim. W ten sposób architekci nawiązali do charakteru firmy i marki oraz ich komunikacji wizualnej.

W projekcie zastosowano liczne rozwiązania z betonu, cegły i drewna. Instalacje celowo poprowadzone zostały w taki sposób, aby były widoczne, co dodatkowo podkreśla industrialny charakter przestrzeni. Inwestorowi szczególnie zależało na uwzględnieniu w projekcie dużej ilości zieleni, która nadaje wnętrzom przytulnego charakteru, korzystnie wpływa na wzrok podczas pracy oraz poprawia jakość powietrza. Zieleń wprowadzono do wnętrz na różne sposoby – mamy tutaj zieloną ścianę z logo firmy w strefie recepcyjnej, liczne metalowe, indywidualnie zaprojektowane kwietniki oraz wiszące donice.

Cały projekt został podzielony na cztery strefy główne: strefę recepcyjną, dwie przestrzenie open space oraz chillout room, łączący funkcje kantyny ze strefą wypoczynkową.

Pod względem funkcjonalnym celem projektu było stworzenie elastycznego i dynamicznego środowiska biurowego, odpowiadającego na potrzeby pracowników i wpisującego się w ich sposób realizacji codziennych zadań. Z uwagi na specyfikę pracy w środowisku IT, w którym wiele działań realizowanych jest online, w projekcie duże znaczenie miały elastyczne przestrzenie wspólne, pozwalające na pracę nie tylko przy tradycyjnym biurku. Dla inwestora istotne było również to, aby projekt uwzględniał różne scenariusze rozwoju firmy (np. możliwe zapotrzebowanie na dodatkowe stanowiska pracy w przyszłości), i aby był elastyczny także pod tym kątem.  

Wiele elementów w projekcie to rozwiązania przygotowywane pod indywidualne zamówienie (np. tapety ścienne, budki telefoniczne, lada recepcyjna i inne).

Przy tym projekcie odpowiadaliśmy za wyposażenie wnętrz. Zakres naszych prac obejmował: stanowiska pracy dla 70 osób, meble gabinetowe, stoły i krzesła do kantyny, sal spotkań oraz stref wspólnych.

projekt: we.make
inwestor: Callstack
powierzchnia: około 700 m kw.

Nasze salony

Zapisz się do newslettera

Dzięki temu będziesz otrzymywał najnowsze informacje o naszej ofercie.
Zapisz
Dziękujemy. Twój adres e-mail został dodany.
Nie mogliśmy dopisać Twojego adresu e-mail z powodu błędów w formularzu.