Strona głównaRealizacje
SWPS Rotunda
Projekt rotundy w Kampusie SWPS w Poznaniu to połączenie funkcjonalności, wygody i nowoczesnego podejścia do procesu uczenia się. Dzięki współpracy opartej na modelu agilowym połączyliśmy oczekiwania studentów, pracowników naukowych i administracyjnych względem przestrzeni z możliwościami i rozwiązaniami meblowymi oferowanymi przez polskich producentów.

Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni, która łączy trend biophilic design oraz funkcję łatwej aranżacji stref dla mamy karmiącej, stanowiska do pracy przy komputerze, dyskusji w szerszym gronie, czy ciszy i skupienia przed egzaminem. Z uwagi na zamiłowanie do sztuki właścicieli Uczelni oraz obecność rzeźby autorstwa Magdaleny Abakanowicz, zdecydowaliśmy się na zastosowanie koncepcji aranżacji parkowej i wykorzystania rozwiązań meblowych, które ten park będą przypominały.

W projekcie, w zdecydowanej większości zastosowaliśmy meble polskiego producenta Bejot, także z uwagi na wysokie właściwości akustyczne, które dodatkowo wyciszyły rotundę. Dla mamy karmiącej zaproponowaliśmy fotel bujany Vieni. Aby wzmocnić proces wyciszenia i koncentracji postawiliśmy huśtawkę Social Swing autorstwa polskiego projektanta Macieja Karpiaka. W strefach do pracy w ciszy i skupieniu doskonale swoją rolę odgrywa system Leaf autorstwa Dymitra Malcewa. Dodatkowo liście akustyczne, które kolorystyką i kształtem mocno nawiązują do krajobrazu parkowego pozwalają na kształtowanie tej przestrzeni przez użytkowników zgodnie z ich potrzebami.

W ramach projektu wykonaliśmy pomieszczenie socjalne dla pracowników i tu także chcąc optymalnie wykorzystać przestrzeń, zaprojektowaliśmy siedziska, w których znajdują się skrzynie do przechowywania oraz tablice szklane sprzyjające komunikacji nieformalnej.

Salka konferencyjna, poza zastosowaniem rozwiązań akustycznych, została wyposażona w mobilne stoły, dzięki którym pracownicy mogą dostosowywać przestrzeń pod bieżące potrzeby (większego spotkania lub mniejszych zespołów roboczych).


Data realizacji: październik 2021
Projekt: HOOF
Zdjęcia: Kuba Kępiński kepinscy.com

Nasze salony

Zapisz się do newslettera

Dzięki temu będziesz otrzymywał najnowsze informacje o naszej ofercie.
Zapisz
Dziękujemy. Twój adres e-mail został dodany.
Nie mogliśmy dopisać Twojego adresu e-mail z powodu błędów w formularzu.